Historie

Začátky sportovního života v Přerově jsou spojeny s cyklistikou. V Přerově došlo k založení klubu českých velocipedistů (KČV) 11. srpna 1888. Dále pak po 2.světové válce přes TJ Železničář, Spartak Přerovské strojírny, TJ Lokomotiva a Loko Meochema Přerov, který ukončil činnost zanedlouho po roce 1989.

MiKo Cycles byl založen v roce 1996. Sdružoval silniční a MTB jezdce, kteří se zúčastňovali závodů po celé republice. V době založení byl presidentem oddílu Vladimír Kučera ml. A oddíl měl 14. členů. Další léta již pod vedením Miroslava Koláře znamenaly změny v realizačním týmu a pozvolna přecházel k systematické práci s mládeží.

V roce 1998 se vedle silničářů a bikerů začal tvořit tým sjezdových jezdců s průkopníkem tohoto sportu v Přerově 16-letým Martinem Kolářem, který se v tomto ranném věku Českého poháru DH se střídavými úspěchy mezi mnohem staršími jezdci. V roce 2001 přibyli k sjezdařům nové odvětví cyklistiky fourcros. Tento mladý a velmi populární sport mezi mládeží se, který se vypracoval mezi špičku nejen na Moravě, ale Přerovští jezdci sklízí úspěchy i celostátních soutěžích českého poháru. Jmenujme především Honzu Mačka, Martina Dvořáka, Standu Michala a Martina Koláře a jsou zde i další členové. V roce 2003 došlo k slavnostnímu otevření vlastní fourcrosové tratě.

Naší snahou je vedle závodní cyklistiky nezapomínat i na cyklistickou veřejnost. Z toho důvodu jsme v roce 2000 odstartovali vlnu cyklomaratonu Mamut Tour pro širokou veřejnost, který stoupá na oblibě mezi cyklisty nejen doma, ale i v zahraničí.