MAPA, TRASY A PROFILY TRAS

 

 

Mapa Tour 2019

 

 • POPIS TRASY MAMUT TOUR 19. ROČNÍK

  Pro letošní ročník jsme museli udělat změnu z důvodu stavebních prací v okolí Tesáku.  Hlavní část trasy je tedy opět vedena Hostýnskými vrchy a projedeme všechna nejvýznamnější stoupání, která se zde dají projet na silničních kolech. Většina stoupání je vedena velmi pěknou přírodou, po úzkých lesních asfaltových cestách se zákazem vjezdu aut. Start a cíl bude i letos v areálu Střední zemědělské školy.

  START:

  – v 8:30 společný pro všechny kategorie tratě C
  – v 8:40 společný pro všechny kategorie tratě A+B

   

  B – Střední trasa – 148 km /2517 m

  Po slavnostním startu na Střední zemědělské škole se vydáme do leva směr Žebračka a za cedulí konec Přerova bude odmávnut ostrý start, projedeme Prosenicemi, na Radslavice a pak pojedeme na Pavlovice (10km), kde bude prudké stoupání sloužící pro rozdělení pelotonu. Mezi Pavlovicemi a Bezuchovem bude několik prudkých sjezdů a výjezdů a za Bezuchovem (15km) se odbočí doprava na hlavní cestu směr Bystřice pod H. Na 17 km bude dělení tras. Rovně na Bystřici pojede krátká trasa a doleva odbočí střední a dlouhá trasa. Střední a Dlouhá trasa bude pokračovat po přes Vítonice, Komárno, Loučka k prvnímu velkému stoupání na Lázy (40km), kde bude horská prémie. Z HP následuje úzký prudký sjezd. Pak se pojede přes Ratiboř, Hošťálkovou až ke křižovatce pod Trojákem, kde se odbočí vlevo směr Držková. Za křižovatkou bude bufet (58km). dále se pojede směrem na Fryšták (74km). Ve Fryštáku se oproti minulým ročníkům odbočí dřív a pojede se na Lukoveček. Za Lukovečkem se odbočí doprava a bude následovat pěkné stoupání na Hadovnu, kde je HP (83km). Pak bude následovat úzký nebezpečný sjezd s nájezdem na hlavní cestu doleva směr Rusava (85km), kde odbočíme doprava  a za školou doleva na nejtěžší stoupání závodu (až 20% stoupání) přes Grapy na Bukovinu, kde je opět HP (91km). Pod Hostýnem najedeme na hlavní cestu. Po sjezdu do Bystřice (96 km) odbočíme doleva a budeme pokračovat zvlněným terénem přes Slavkov, Brusné, Chomýž, Hlinsko (105km) do Prusinovic (108km). V Prusinovicích bude 2 bufet. Pak se pojede mírně nahoru a dolů přes Dřevohostice na Radkovu Lhotu , za Oprostovicemi, kde je dělení na dlouhou trasu – dlouhá do prava na Radotín  (124km),střední pokračuje rovně do Lhoty, následuje sjezd do Týna n. Bečvou, pak odbočka do leva a po cca 250m znovu do leva směr Hlinsko. bude následovat poslední 3,5km dlouhé stoupání, nahoře do prava směr Pavlovice. Projedeme Pavlovicemi a dále na Radslavice, kde pojedeme přímo směr Grymov a Prosenice. V Prosenicích přes vesnici až na hlavní do leva a dále již rovina směr Přerov. Odtud se pojede po stejném dojezdu jako v minulých letech přes Žebračku do cíle v Střední zemědělské škole.

  A – Dlouhá trasa – 220 km /3891 m

  Po startu je trasa společná se střední trasou až po odbočku do prava do Radotína (124km), Pokračujeme přes Soběchleby do Býškovic (130km). Za Býškovicemi odbočíme na Všechovice,kde na kruhovém objezdu zahneme doprava  a přijedeme do Komárna. Za Komárnem se napojíme na směr Rajnochovice (145km). Na konci Rajnochovic pojedeme rovně až pod Troják kde odbočíme vlevo a na Trojáku (154km) bude bufet. Při sjezdu z Trojáku pojedeme přes Hošťálkovou do Ratiboře (165km), kde odbočíme doleva směr Kateřinice. Za Kateřinicema bude poslední stoupání v Hostýnských vrších na Lázy (172km). Pak bude rychlý sjezd do Loučky, kde odbočíne doleva na hlavní cestu. V Kunovicích odbočíme doprava, projedeme vesnicí a budeme pokračovat  přes Kelč (183km) na Malhotice(186km), kde bude bufet. Pak dojedem do Opatovic, kde najedeme doprava na hl. cestu a hned odbočíme doleva směr Paršovice (190km). V Paršovicích odbočíme doprava a bude následovat předposlední těžší stoupání Nad Hubertem (193km). Po výjezdu z lesa najedeme na změnu trasy do prava a dále již po stejné trase jako střední distanc až do cíle v Střední zemědělské škole.


  Upozornění
  : Na většině stoupání v Hostýnských vrších je zákaz vjezdu aut. Vjezd bude mít povolen pouze zaváděcí vůz. Tyto úseky jsou v profilech vyznačeny tenkou černou čarou.

  Jedná se o úseky:

  1)      Lázy(40km) – Kateřinice (45km)
  2)      Hadovna(80km) – Rusava(86km)
  3)      Rusava (88km) – Vinohrádek (96km)
  4)      Kateřinice(165km) – Lázy (172km)

   

  C – Krátká trasa (nadace Mamut) – 80 km /976 m

  Po startu se pojede společně se střední i dlouhou trasou. Po dělení na 17 km se pojede směrem na Bystřici. Bystřicí se projede a na konci náměstí (kostky) se odbočí doprava směr Slavkov pod Hostýnem. Za kolejemi se napojíme na střední trasu a pojedeme po ní až do cíle. Bufet bude v Prusinovicích (37km)

   

 • Detailní stoupání horských prémií 2019:

  Tesák – 38 km –trasa A,B – letos se nejede 🙁


  Hadovna  – 83 km – trasa A,B


  Grapy – 91 km – trasa A,B


  Tesák (“FONCKY“) – 137 km – trasa A – letos se nejede 🙁


  Lázy – 172 km – trasa A

   

 • Časový harmonogram 2019

  Harmonogram průjezdů jednotlivými obcemi  ke stažení: PDF  /  DOC