Rozdělení do skupin:

1. Nejmladší skupina, děti cca ve věku 3-5 let (Mini)

Kroužek nejmladších, nutnou podmínkou pro účast je helma, odrážedlo popř.šlapací kolo. Děti mají v průběhu malou pauzičku na pití, takže cyklistická lahev např. v batůžku je naprosto ideální. Lokalita je v uzavřeném prostoru na malém asfaltovém oválu, děti využívají drobné překážky, kužele, míčky atp.

2. Nejmladší skupina, děti cca ve věku 4 – 6 let (Mini pokročilí)

Kroužek mírně pokročilých, děti patří rámcově do první skupiny, pouze na část kroužku se oddělují. Děti už umí jízdu ze sedla, umí řídit jednou rukou a začínají jezdit ve složitějším terénu. Učí se základům jízdy po silnici, Rozcvička se koná společně s první skupinou.

3. Starší skupina, děti cca ve věku 6 – 10 let (MTB kroužek)

Kroužek pokročilých, děti mají na kolech již obě brzdy a umí je používat. Velikost kola je minimálně 24“, umí přejet křižovatku a teoreticky jsou schopni ujet 15 km na rovině, umí také přejet samostatně lehké MTB trasy. Děti v rámci kroužku pravidelně vyjíždějí mimo areál.

4. MTB aspiranti

Aspiranti, děti mají již zájem o tréninky a nikoliv kroužek. Předpoklad je zájem o závodění na úrovni regionálních závodů, sportovci umí ujet již minimálně 20 km v těžším terénu. Děti mají tři tréninky v týdnu, většinou mimo areál. Absolvují zátěžové testování a k zábavě z předchozích kroužků je přidáván drobně i vlastní trénink, úvod do správné výživy atp. Pravidelně se účastní závodů a soustředění MTB, mají možnost silničních tréninků a občasně se mohou zapojit do oddílových tréninků – dle individuální domluvy a plánu.

 

Tréninky